Нові правила паркування. Що чекає на українців

13.09.2018
1353

Президент Петро Порошенко підписав закон про реформу у сфері паркування, прийнятий Верховною Радою 21 грудня 2017 року. Притягнення до відповідальності за неправильне паркування відбуватиметься в трьох режимах.

Паркуватися тепер будемо по-новому. Президент підписав закон про парковки, він набуває чинності через 180 днів після опублікування. Документ передбачає введення фото-, відеофіксації правопорушень.

Отож, чого чекати українцям.

Три режими

Діятиме три режими, за якими автомобілістів зможуть залучити до адміністративної відповідальності.

Перший режим – передбачає спілкування між поліцейським і правопорушником, як це було і раніше, з пред'явленням всіх документів і складанням протоколу про порушення.

Другий режим – працюватиме автоматично, він передбачає фіксацію правопорушень за допомогою відеокамер, інформація з яких надходитиме в поліцію, де також зможуть скласти протоколи. Щоправда, якщо порушення зафіксують таким чином, з порушника стягуватимуть штрафні бали, яких вистачить на три порушення. Після цього передбачені грошові штрафи.

Третій режим – це фото- і відеозйомка в ручному режимі, яка здійснюватиметься через спеціальну програму, де автоматично відображається місце, час, дата і GPS-координати автомобіля. Здійснювати таку фіксацію зможуть поліцейські та уповноважені від міста інспектори з паркування.

Інформацію про порушення вноситимуть до Реєстру адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху. На лобовому склі авто залишатимуть повідомлення, а спеціальну постанову відправлять за адресою власника машини.

Оптимальним варіантом буде сплатити штраф у перші десять днів після його отримання, тому що він буде вважатися погашеним, якщо порушник сплатить 50% від загальної суми. Якщо ж його не оплатити за 30 днів, нараховується пеня, пропорційна штрафу. У тому випадку, якщо правопорушник і тоді не сплатить суму, поліція зможе направити постанову у виконавчу службу і вимагати примусової оплати.